Baharın gelmesiyle düğün sezonu açıldı ve her zaman ki gibi yaz aylarında yoğunlaşarak devam edecek. Ünlü gelinlik markaları da 2015 gelinlik modellerini çoktan belirledi ve gelin adaylarının beğenisine sundu.

Düğün hazırlıkları süresince gelin adayları için her detayın önemli olduğu ama, en önemli detayın gelinlik olduğu tartışılmaz bir gerçek. Hal böyle olunca adaylarda, ilk kez giyecekleri bu büyülü kıyafet içinde en güzel olma telaşı başlıyor. Araştırmalar, denemeler gelinlik modeline karar verene kadar devam ediyor. Hatta bazen gelinlik seçimi tamamlandıktan sonra bile gözler farklı gelinlikleri inceleyebiliyor. Biz de bu zor ama bir o kadar da keyifli süreçte sizlere bir nebze olsun yardımcı olabilmek adına ünlü markaların 2015 yılında öne çıkan gelinlik modellerini derledik.

Bu yıl gelinlik modellerinde, her yıl olduğu gibi danteller ön planda. Bunun yanında inciler ve taşlarda göz yormayan, küçük çapta ama gelinliklere ışıltı ve hareketlilik katacak nitelikte tasarlanmış. Prenses modellerin biraz daha geride kaldığı bir yıl olduğu görülüyor. Vücut hatlarını ortaya çıkaran veya A kesim gelinlikler öne çıkmış durumda.  Geçmişi çağrıştıran hellenistik tarzda gelinlikler, kır düğünü yapmayı planlayanlar için göz alıcı seçenekler sunuyor. Sırt detayları seven gelin adayları için de 2015 gelinlik modelleri arasında bol seçenek var. Ayrıca, straplez gelinlikler yerine, romantik bir havaya bürünebileceğiniz düşük kollu gelinlikler koleksiyonların gözde parçaları arasında.