Makyaj trendleri, artık kıyafet ve aksesuar trendleri kadar ön planda. Ünlü tasarımcılar, defilelerinde saç ve makyaj tasarımlarını tamamlayıcı unsur olarak kullanıyor. Böylece, sezonun makyaj trendlerini defilelerine yansıtmış oluyorlar. Moda takipçilerine de trendleri takip etmek düşüyor.

Trendlere geçeceğiz ama geçmeden önce, makyajda istenilen sonucu rahatlıkla alabilmek için dikkat edilmesi gereken en önemli unsurun sağlıklı, temiz ve parlak bir cilt olduğunu söylemeliyiz. Aslında, her daim olması gereken, sağlıklı ve temiz bir cilt ama; son yıllarda daha doğal, pürüzsüz ve kremsi makyajların trend olduğunu düşünülecek olursa bunun zaruri bir hal aldığı rahatlıkla görülebilir.

Gelelim 2015 ilkbahar yaz sezonunda dikkat edilmesi gereken başlıca makyaj trendlerine…

Doğal Tonlar

2015 yaz sezonunda yüzünüzde kalıp gibi duran, sizi olduğunuzdan büyük gösterecek fondotenlerden uzak durun. Kremsi, ince yapılı, yok gibi duracak bir ürün ile şeftali veya pembe tonlarda bir allıkla cildinizde parlak ve duru bir görüntü yakalayabilirsiniz. Kalın ve güçlü görünümlü kaşlar bu doğallığın tamamlayıcısı olacak.

Kalın Kaşlar

Düzgün bir şekilde toparlanmış, ince olmayan ve doğal bir görüntü oluşturan kaşlar, son birkaç sezon olduğu gibi bu sezon da trendler arasında. Kaşlarınızdaki boşluklara uygulayacağınız kaş kalemi veya kaş farları kusursuz ve kararlı bir görüntü yaratmanızda önemli bir rol oynayacaktır.

Gözlerde Sanatsal Oklar

Eyeliner sevenlerin ve farklılık yaratmak isteyenlerin, alt veya üst kirpiklerinde grafik çizimler ile cesur şekiller oluşturabileceği bir trend. Ayrıca siyahın himayesinden kurtularak pastel tonlarda renklerle de bu çizgileri güçlendirebilirsiniz. Bu tarz çizgiler bana göre değil diyorsanız, modası hala devam eden siyah eyelinerdan vazgeçmeyip içi doldurulmuş kuyruklar ile makyajınızı kendi tarzınıza uygun hale getirebilirsiniz.

Parlak Renkli Farlar

Özellikle mavilerin ve turuncuların ön plana çıktığı birçok parlak ve pastel ama canlı renk bu sezon gözlerde kullanılacak. Bu tonları gözlerinizde kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta sadece gözlerinizi ön plana çıkarmak olacaktır. Belirgin ve renkli gözleri belirgin allık ve rujlarla tamamlamak büyük hata olacaktır.

Buğulu Gözler

Buğulu gözler derken kastımız, çok sık uygulanan siyah, kahverengi vb. tonlar değil. Renklerin çeşitlendiği altın, leylak rengi, yeşil tonlarının öne çıktığı cesur tonlar söz konusu olan… Tabi siyah ve kahverengini kullanmak isteyenler de bu renkleri rahatlıkla uygulayabilir. Bu renklerde çoğu zaman olduğu gibi bu sezon da trendler arasında.

Kırmızı Ruj

Kışın kullandığınız kırmızı rujlarınızdan vazgeçmeniz gerektiğini düşünerek üzülmeyin. Çünkü bu sezonda kırmızı rujun hakimiyeti tam gaz devam ediyor. Sade bir makyajla, mat veya parlak istediğiniz renk ve tonda kırmızı ruju kullanabilirsiniz. Önemli nokta, sadece dudaklarınızı ön plana çıkarmanız.

Kiraz Dudaklar

Bu yaz mürdüm rengi ve bordolar ruj alternatiflerini çoğaltıyor. Kırmızı rujda olduğu gibi, bu tonlarda rujlar tercih edildiğinde hafif makyajlar yapılmalı. gece makyajı için uygun bir ton olduğu kanaatindeyiz.