Geçtiğimiz günlerde 2015-2016 Sonbahar/Kış haute couture moda haftası kapsamında görücüye çıkan, ünlü markaların koleksiyonları moda severlere görsel şölen yaşattı.

Tasarımcıların en iddialı ve en özel koleksiyonlarını sunduğu defile boyunca ziyaretçilerin sokak stilleri de göz doldurdu. Yaz mevsiminin en sıcak günlerini yaşadığımız şu günlerde moda takipçilerinin defile boyunca üzerlerinde gördüğümüz kıyafetlerle ilgili en dikkat çekici detaylar; ince, tiril tiril elbiseler, jeanler, tulumlar, denim şort ve etekler oldu.

Spor şıklığın yanında klasik kesimli kıyafetlerin de görüldüğü sokak stilinde kıyafetlere eşlik eden en rahat, şık ve ilgi çekici ayakkabılarda başı, bantlı sandaletler, gladyatörler, sneakers ve ince topuklardan oluşturuyor. Özellikle ince topukların kullanıldığı ayakkabı modelleri şıklığın ileri aşamalarını gözler önüne seriyor.

Nadiren görülen püskül detayların yanı sıra, sıkça rastlanan çiçek desenlerinin etrafı neşelendirdiğini söylemeden geçmemek gerekir. Deri detaylar ve payet işlemelerin de hoş kombinler oluşturduğu sokak stilinde, deri ve payetin yaza uyarlanma şekilleri ilham verici…

2015 Paris Haute Couture Moda Haftası sokak stilini görsellerle inceleyelim.