Paris Haute Couture Moda Haftası’da ünlü markalar yine göz kamaştıran defileleriyle ortalığı kasıp kavurdu.

Donatella Versace defilesinde ise, romantizmi doruk noktalarına ulaştıran tasarımlar, görenleri kendisine hayran bıraktı.

Defilede, Karlie Kloss, Joan Smalls, Doutzen Kroes, Anja Rubik ve Lara Stone gibi ünlü modeller yer aldı.

Tasarımlarda dikkat çeken en önemli detay ise son zamanlarda bir hayli revaçta olan bohem tarzın romantik ve seksi çizimlerle farklı bir noktaya taşınmış olması. Öyle ki, uçuş uçuş ve transparan kumaşlar; volanlı kollarla, taçlarla, püsküller, çizmeler ve bohem kesimlerle birleştirilmiş.

Koleksiyonda kullanılan renklerin ise pastel ağırlıklı olduğunu görüyoruz. Lila, pudra rengi, uçuk mavi, gül kurusu, pembe, sarı ve yeşil en havalı halleriyle podyumda yerini almış. Versace, siyahın cazibesinden ve gücünden de vazgeçmeyerek, bu renge de koleksiyonunda bolca yer vermiş görünüyor.

Detaylara inildiğinde ise, ilk göze çarpan kristal işlemeler oluyor. Çizgiler ve çiçek desenleri koleksiyonun önemli ayrıntılarından… Kıyafetlerde sıkça kullanılan pencereler, asi ve özgür bir ruhun yansıması gibi… Sofistike bir hava yaratan derin V yakaları da görmezden gelmek imkansız açıkçası.

Koleksiyonun tamamlayıcısı ise kumaşlarda kullanılan renklerle aynı, rugan, ince bantlı, yüksek ve kalın dolgu topuklu ayakkabılar ile yine aynı tarzda topuk ve renklerden oluşan, diz altı çizmeler olarak dikkat çekiyor.

Koleksiyon gerçekten görülmeye değer… Aşağıda paylaştığımız, defileye ait fotoğraflar da bunun kanıtı niteliğinde.