Davetiyeler, düğünün ufak bir detayı olarak görülebilir ama, düğün hazırlıklarında önemli bir yer tutar. Bununla birlikte düğününüzle ilgili saklayabileceğiniz ve yıllar sonra size o özel günü hatırlatacak çok değerli bir ayrıntıdır. Ayrıca konuklarınıza düğününüzle ilgili ilk görseli sunarak, ne tarz bir zevke sahip olduğunuzu göstermiş olursunuz.

Davetiye seçimi, düğün konseptine uygun olmalıdır. örneğin, kır düğünü yapacakların altın veya gümüş varakları olan bir davetiye tercih etmesi doğru olmayacaktır. Bunun gibi, ağır bir mekanda yapılacak bir düğün töreni için çiçekli, deniz kabuklu bir davetiye seçimi yapmak son derece uyumsuz bir görüntü oluşturacaktır. Bu nedenle, davetiye seçiminizi konseptinizi göz önünde bulundurarak yapmanızı öneririz.

Davetiye seçimi düğüne 1,5 – 2 ay kala yapılmalıdır. Bu süre davetiyenin basımı, dağıtımı vb. konularda zaman sorunu yaşamanızın ve panik haline girmenizin önüne geçecektir.

Düğün davetiyeleri, düğünden 15 – 20 gün önce dağıtılmalıdır. Davetli listesi verilmesi gereken bir mekanla anlaşıldıysa, bu süre düğünden 1 ay öncesi olarak değiştirilmelidir. Titizlikle ve özenle seçtiğiniz davetiyenize, davetli ismi yazarken kullanacağınız kalemde davetiyenizin görüntüsünü etkileyecektir. Bu iş için tükenmez kalem yerine davetiyelerin rengine ve modeline uygun renkte, kalın uçlu bir kalem tercih edilmelidir. İsimlerin ise güzel bir yazıyla yazdırılması davetiyenizi daha özenli ve basitlikten uzak bir hale sokacaktır.

Düğün davetiyelerinde son trendler, gelin ve damadın baş harflerinin kullanıldığı zarflar, kumaş kaplanmış, aksesuarlı, püsküllü ve mühürlü davetiyeler ile kutulu modellerdir. Son zamanlarda en çok tercih edilen modeller bu tip davetiyelerdir.

Şimdi paylaşacağımız davetiye modelleriyle görsel olarak fikir edinmenize yardımcı olmaya çalışacağız.