Düğün Saç Modelleri

Düğün günü geldi çattı. O gün en özel gününüz ve gelinliğinizden saçınıza kadar her şeyiniz ile siz de özel olmalısınız. Gelinliğiniz de aylar öncesinden hazırlanmaya başladı zaten. Peki, gelin saçınıza karar verdiniz mi?

Bu özel günde saçınızda çok özel olmalı dedik. Düğün saçınızı belirlerken düğününüzün yerini göz önünde bulundurmalısınız. Tabi ki gelinliğinizde saç modeliniz için belirteçlerden birisi olacak. Ancak kır, havuz düğünü ya da düğün salonunda yapacağınız düğünlere göre daha farklı modeller seçebilirsiniz.

Kır ve havuz düğünlerinde daha salaş hatta açık saçı bile rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Salon düğünlerinde ise daha çok büyük topuzlar tercih edebilirsiniz. Şimdi son yılın düğün saç modellerini sizler ile paylaşacağız.

Yukarıdaki modeller bu yıl en çok tercih edilen gelin saç modellerinden sadece ikisidir. Rahat bir tarzınız var ise, sıkı topuzlardan hoşlanmıyorsanız her ortamda rahatlıkla tercih edebilirsiniz. 

Salon topuzları diye bahsettiğimiz topuzlar ise daha büyük yerine göre daha sıkı ya da daha bol ama klasik olan modellerdir. Bu modelleri tarzınıza göre tercih edebilirsiniz. Büyük gergin topuzlar hangi yıl olursa olsun gelinlerin çok sık tercih ettikleri modellerdir.

Açık saç modelleri ise yine yukarıda paylaştığımız modeller öne çıkan modellerdir. Yazının başında da belirttiğimiz gibi daha çok açık havalarda kullanabilirsiniz.

Tabi kısa saç kullanan gelin adaylarını da unutmamak gerekiyor. Kısa saçlarda genellikle maşalı modeller tercih edilir. Uzun saçlarda kullanılan taç gibi aksesuarlar yerine kısa saçlarda genelde daha farklı aksesuarlar tercih edilmelidir.