En çok kadınların tercih ettiği ve başarı oranı oldukça yüksek olan, estetik türlerinden birisidir. Göz altlarında oluşan torbalanmaların ve göz çevresinde ortaya çıkmış yaşlılık belirtilerinin, giderilmesi amacıyla yapılmaktadır. Çok nadiren olsa da, doğuştan gelen bir takım eksikliklerin giderilmesi içinde uygulanmaktadır.

Üst Göz Kapağı Estetiği

Üst göz kapağında var olan eksiklikler ve rahatsızlıkların yanı sıra, kırışıklıkları gidermek amacıyla da yapılır. Üst göz kapağı ameliyatında, kaşlarında düzenlenmesi gerekebilmektedir. Zira kaşlar ve gözler birbirini tamamlayıcı unsurlardır ve bu unsurların bağlantı noktası, üst göz kapağıdır. Genellikle genel anestezi yöntemi uygulanarak yapılıyor olsa da, lokal anestezi uygulaması ile de yapılabilmektedir. Üst göz kapağı ameliyatı, alt göz kapağı ve göz altı ameliyatı ile birliktede yapılabilmektedir.

Alt Göz Kapağı Estetiği

Yine göz altı kapağı ve çevresinde bulunan kırışıklıkları gidermek için yapılabileceği gibi, göz altı torbalarının giderilmesi içinde uygulanan bir ameliyattır. Genellikle lokal anestezi uygulanarak yapılır. Ancak hasta aşırı heyecan yapıyorsa, genel anestezi yöntemi tercih edilebilir.
Alt göz kapağından yağ alınması gerekiyorsa, operasyonu yapan hekimin bu işlemi yaparken son derece dikkat etmesi gerekmektedir. Zira aşırı alınacak yağ, göz altında çöküntülerin oluşmasına neden olmaktadır.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası İz Kalır mı?
Her cerrahi operasyonda olduğu gibi, bu ameliyat sonrasında da iz kalacaktır. Ancak kullanılan teknikler sayesinde bu iz hem çok ince olmakta, hem de göz kapağı çizgisi içerisine saklandığı için görülmemektedir. Uzun yıllar geçtikten sonra ise, neredeyse tamamen kaybolmaktadır.

Göz kapağı estetiği göz kırışıklıklarını önleme de en sık tercih edilen yöntemler arasındadır. Bu ameliyat sonrasında, özellikle ilk 3 hafta, aşırı sıcak su ile teması engellenmeli ve göz çevresine fazla baskı uygulanmamalıdır. Kısa süren bir ameliyattır. Göz kapağı estetiği fiyatları, hastanın durumuna, isteklerine ve hastane koşullarına göre değişiklik gösterse de, burun estetiği veya yüz germe estetiğinden daha ucuzdur.