H&M 2015 yaz koleksiyonunu ünlü modeller Adriana Lima, Joan Smalls, Natasha Poly ve Doutzen Kroes ile tanıttı.

H&M 2015 yaz koleksiyonunda dikkat çeken en önemli nokta, sıcak yaz sıcak havalara yakışır şekilde rahatlığın ön plana çıkarılmış olması. Bu tasarımlarda rahatlığın yanında şıklık da göz ardı edilmemiş ve bu iki unsur bir arada kullanılmış.

Miami ve Palm Springs’in güneşli ve rahat yaşamından ilham alınarak hazırlanan koleksiyonda, bol, dökümlü ve akıp giden kumaşlar öne çıkan parçaları oluşturuyor.

Koleksiyonda en çok kullanılan renkler pastel tonlar, beyaz, yeşil ve şeftali tonlarından oluşuyor. Palmiyeler, asimetrik desenler, yılan derisi ve bohem tarzda otantik desenler ilk olarak göze çarpan baskılar… Özellikle bohem desenler uçuş uçuş elbiselerde, bluzlarda ve eteklerde kullanılmış.

Koleksiyonda en çok kullanılan kumaşlar ipek, jarse, süet ve kot olarak karşımıza çıkıyor.

70’li yılların, bu sezon ilham kaynağı olduğu ve geri geldiğini düşünecek olursak koleksiyonda da bu yıllara ait parçalar hemen göze çarpıyor. Drape elbiseler, bol paça jeanler, önü baskılı tişörtler, bandeau bikini, bol kesimli gömlekler, kısa ve uzun tulumlar H&M’de de bize o yılları yaşatacak.

Ayakkabı modellerini yılan derisi baskılar süslüyor. Yüksek topuklu sandaletler, batik boyalı  topuksuz ve süet ayakkabılar modellerde dikkat çeken diğer özellikler. Çantalarda ise yine süetten vazgeçilmemiş. Etnik desenlerdeki boncuk işlemeli çantalar ise görülmeye değer.

H&M’de hiçbir zaman geri plana atılmayan aksesuarlar, bu sezonda oldukça fazla seçenekle sunulmuş. Flamingo desenli şallar, balıkçı şapkası, otantik kolyeler, desenli ince kemerler ve altın renkli birçok takı koleksiyona hareket katıyor.