Düğün hem damadın hem de gelinin günüyken, kına gecesi sadece gelinin günüdür. Gelinlerde bunun farkında olarak bu özel günü en güzel şekilde organize etmek isterler. Bu organizasyonu yaparken de kendi fikirlerini ve kişiliklerini ön plana çıkarmak için uğraşırlar. Bir organizasyon şirketiyle anlaşacak gelinler için bu iş çok kolay bir hal alacaktır. Her detayla kendisi ilgilenecek gelinlerin ise biraz meşakkatli bir aşamadan geçeceğini söyleyebiliriz.  Burada önemli olan panik halinde değil, üzerinde düşünerek ve rahat kafayla tercihler yapmaya çalışmaktır. Bu şekilde çok daha güzel sonuçlar çıkarılacağı unutulmamalıdır.

Kına hazırlıklarına başlamadan yapılması gereken ilk şey kına konseptine karar vermektir. Kına konseptini belirlemek, kıyafet, mekan, kına malzemeleri seçiminde belirleyici unsur olacaktır. Öyleyse birkaç kına gecesi konseptine göz atalım.

Hint Konsetli Kına Gecesi: Hindistan’ın görmezden gelinemeyecek kına gecesi konseptleri, kıyafetleri, aksesuarları, hem konukların hem de gelinlerin ellerine yakılan Hint kınaları gelinleri cezbedecek nitelikte.

Bu konsept, renkli detaylar kullanarak, kına gecesini eğlenceli ve göz kamaştırıcı hale getirmek isteyen gelinlerin tercihi olacaktır. Buse Terim kına gecesi için Hint konseptini tercih eden ünlülerden…

Oryantal Kına Gecesi: Oryantaller eşliğinde dans etmek ve konuklarını bu müziklerle eğlendirmek isteyen gelinlerin tercih edeceği bir konsept. Her Türk kadınının içinde kıvrak bir hareketlilik ve dans yeteneği olduğu düşünülünce çok iyi bir seçenek olduğunu kesindir.

Açık Hava Kına Gecesi: Sıcak havalarda evlenecekler için çok ferah, doğal ve samimi olması açısından güzel bir konsepttir. Bu konsept süsleme işiyle bizzat ilgilenecek olan gelinler için diğer konseptlere göre daha keyifli olabilir.