Saç Dökülmesine Karşı Doğal Yollarla Önlem Alın

Alternatif tıbbın zaman içinde birçok hastalığa çözümler getirdiğini biliyoruz. Doğayı göz ardı edip kimyasallarla çözüm bulmaya, yine doğayla bir nebze olsun dur diyebiliriz. Kişiliğimizin bir parçası olan saçlarımızın dökülmesine karşıda doğal yöntemler bulabiliriz.

Stresli bir yaşam, sağlıksız beslenme, hormonal bozukluklar, hamilelik menopoz gibi daha sayabileceğimiz pek çok sorun saç dökülmesine sebep olur. Tabi bunun yanı sıra güzel görünmek kadınların vazgeçilmezidir. Bunun için kullanılan yöntemlerin, saçlara zararı da görmezden gelinmeyecek kadar çoktur. Fön, röfle, boya yaptırılmış saçların ve kullanılan jöle vb kimyasalların etkileri fazlasıyla saç dökülmelerini arttırmaktadır.

Vücudumuz vitamin ve mineralleri saçlardan başlayarak vücuda dağıtır ve yeterli miktarda protein alınmadığında saç dökülmesi kaçınılmaz olur. Bunu göz önüne alarak beslenmeye dikkat edilmeli ve saç dökülmelerine karşı doğal yöntemler kullanılmalıdır. İki avuç taze pazının suyu çıkarıp, posasını atın, suyunu bir çay bardağı süzme bal, bir fincanda soğan suyu da ekleyip karıştırın. Bu karışımı saç diplerine uygulayın. Altı saat sonra ılık su ile saçlarınızı yıkayın.

İkinci seçeneğiniz bir su bardağı süzme bala bir çay bardağı soğan suyu bir tatlı kaşığı karabiber ilave edip, krem haline getirin. Saçlarınıza bu karışımı uygulayın. Altı saat sonra saçlarınızı yıkayın. Bu yöntemlerin faydalarını göreceksiniz.

Uzun yaşamları ve dinç bedenlerini doğaya borçlu olan, eskilerin zeytinyağını da unutmayın. Saç dökülmesine karşı doğal yöntemler yine doğa da saklıdır. Güzel görünmeye faydası olan doğa aynı zamanda sağlıklı yaşamada katkısı yadsınamaz. Doğal yaşayın doğanız yaşasın. Bu konuda Ahmet Marankinin tavsiyelerini dinlemeniz de iyi olacaktır.

Saç dökülmesinin nedenleri, tedavisi ile ilgili olarak, aşağıdaki videodan detaylı bilgiler edinebilirsiniz.