Son yıllarda, hız kesmeden her silüette karşımıza çıkan danteller, 2015 yazına kalem etek olarak damgasını vuruyor. Özellikle beyaz dantel etekler büyük oranda kullanıcısını bulmuş durumda, ancak diğer renklerin de fazla gerilerde olduğunu söylemek yanlış olur. Siyah, mor, mavi, turuncu, mint yeşili ve bunlar gibi birçok renkte dantel kalem etek vitrinlerde ve dolaplarda yerini alabilecek çekicilikte görünüyor.

Şunu da belirtmek gerekir ki, dantel kalem etekler, ilk aklımıza geldiği gibi klasik tarza veya gece davetlerine eşlik etmeyecek. Spor şıklık yaratmak isteyenler, günlük kıyafetleri olarak, basic tişört veya salaş bir gömlekle son derece havalı bir görüntü oluşturabilir.

Dantel kalem eteklerin stiletto veya farklı bir topuklu ayakkabıyla giyilmesi gerektiği algısını da bir kenara bırakmak bırakmak gerekir. İster düz renk bir spor ayakkabı, ister sandalet veya babet, gününüzün durumu ve gidişatı ne yönde olacaksa ona uygun bir ayakkabı tercihinde bulunmanız mümkün.

Günümüzde, değişen moda algısı sayesinde birçok trend parçayı bu şekilde kullanacağız. Spor, rahat, aynı zamanda klasik parçaları birleştirerek tarz sahibi bir görüntü oluşturabilecek olmanın tadını çıkarmaktan kim hoşlanmaz ki?