Öncelikle söylemek gerekir ki, denim parçalar zamanı olmayan, dolayısıyla, daimi gardrop parçalarındandır. Yani giysileriniz arasına ekleyeceğiniz jean bir elbise, asla bir sezon giyilip sonra geri plana atılabilecek nitelikte bir parça olamaz. O size sonraki dönemlerde de rahatlıkla eşlik edecektir.

Bu sezon sokak modasında kendisine hatırı sayılır bir yer açan denim elbiselerde en ilgi gören modelleri gömlek tarzında olanlar, jileler, belden oturtmalı modeller oluşturuyor. Aynı zamanda bazı modellerin uçlarına eklenen bu sezonun gözdesi püsküller de ilgi çekici bir görüntü sergiliyor.

Kahverengi taba renklerdeki çanta ve kemerlerle son derece uyum içinde kullanılabilecek denim elbise modelleri tarz sahibi bir görüntü yaratmada kolaylık sağlayacaktır. Gladyatör sandaletlerin de denim elbiselere kattığı havayı göz ardı etmemek gerekiyor.

İnce, yazlık, denim görünümlü kumaşlardan hazırlanan elbise modellerine de mutlaka göz atılmalı. Bu tarz kumaşlar rahat, ince ve şık bir denim elbise arayanlar için son derece ideal olacaktır.

2015 yaz sezonunda sokak modasında yerini alan denim elbise modellerini inceleyelim.