Valentino, Gucci, Hermes gibi ünlü markalar, bu yıl da ilkbahar-yaz koleksiyonlarında pantolon eteklerden vazgeçemedi.

Yenilenen görüntüleriyle trend olmaya devam eden pantolon etekler, sıcak yaz aylarında serinlik yaratan kesimleriyle bu yaz da sıkça tercih edilecek önemli parçalardan olacak. Özellikle etek giymeyi seven ancak, hareket rahatlığından ödün vermek istemeyen kadınlar için çok iyi bir seçenek olacağı kesin.

Kullanım açısından incelendiğinde spor, klasik, bohem fark etmeden her tarzda kıyafetle kombinlenebilecek bir parça olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Klasik veya spor kolsuz gömlekler veya bluzlar, basic tişörtler, desenli veya düz renkli üstler bu parçaların tamamlayıcısı olarak kullanılabilir.

Pantolon eteklerde, bu yıl yükseliş gösteren ve hala yerini korumaya devam eden yüksek beller öne çıkıyor. Paça boylarının daha çok dizin hemen altında ve biraz daha aşağısında bittiği görülüyor.

Her renkte ve her desende karşımıza çıkan pantolon eteklerle kombin yaparken vücut şeklinizi göz önünde bulundurmanızı öneririz. Bu parçaları desenli olarak kullanmak isteyenlerin bacak boyunun uzun olması gerekir. Çünkü desenli modeller bacak boyunu kesecek ve sizi olduğunuzdan kısa gösterecektir. Ayrıca bu tarz desenli model tercih edecekseniz görüntüde karmaşa yaratmamak ve göz yormamak için düz renk üstler tercih etmeniz doğru olacaktır.

Bacak boyu kısa olanların, paça boyunun dizin hemen altında bittiği yüksek bel modelleri tercih etmelerini öneririz. Bunun yanında kombin mutlaka topuklu ayakkabılarla tamamlanmalıdır.

Etek pantolonlar, çalışan kadınlar için ofis şıklığı yakalamada çok yerinde bir parçadır. Bu pantolonlarla çalışırken hem rahat hem de şık bir görüntü yakalamak çok kolay olacak; üzerine giyeceğiniz dar kesim bir bluz veya gömlek şıklığınızı ve tarzınızı kolayca öne çıkacaktır.