Ünlülerin gelinlik modelleri her daim merak edilenler ve takip edilenler arasındadır. Sürekli göz önünde olan ve hayatlarını bir şekilde takip ettiğimiz ünlülerin en özel günlerinde nasıl bir tercihte bulunduklarını merak etmemek imkansız gibi bir şey zaten.

Ünlülerin gelinlik modellerini incelediğimizde büyük bir çoğunluğun danteli ve onun yarattığı romantik havayı öne çıkardığını görüyoruz. Son zamanlarda birçoğu kabarık modellerden uzak durarak daha sakin ve rahat hareket etme özgürlüğü sağlayan tarzlara yönelmiş durumda… Tabi bu durum şıklıklarından ödün verdikleri anlamı taşımıyor. Abartısız gelinliklerle de son derece şık ve zarif olunabileceğini gösteriyor. Birkaçını incelemek gerekirse;

Geçen yıl evlenen Beren Saat, şapkasıyla farklılık yarattığı, üst bedeni dantel ve transparan detaylı altı uçuş uçuş bir gelinlik giyerek çok şık ve modern bir gelin olarak karşımıza çıktı.

Bade İşçil gelinlik tercihini, evlendiği yıl pek revaçta olan Elie Saab’a ait Aglaya isimli, bol işçilikli bir modelden yana kullanmış fakat, bize göre beklentinin çok altında bir görüntü sergiledi. Yüzünün güzelliği haricinde bizi etkileyemedi maalesef.

Gülben Ergen, yaşına son derece uyan, düz, abartıdan uzak, Fransız dantelinin ön plana çıkarıldığı derin V yakalı, son derece şık ve zarif bir gelinlik giyerek, sade bir şıklıkla ne kadar asil bir görüntü yaratılacağını da göstermiş oldu.

İrem Derici, derin V yakasıyla öne çıkan, abartıdan uzak ve vücuduna uyan Vakko marka bir gelinlik tercih etmiş. Çok iyi bir tercih yaptığı da bir gerçek.

Ünlü bir moda bloğuda olan Buse Terim’in gelinliği, Elie Saab imzalı tül ve dantellerden meydana gelen, son derece hareketli bize göre göz yorucu bir model ama kendisi gelinliği gayet başarıyla taşımız görünüyor.

Neslişah Alkoçlar’ın gelinliği straplez, tamamı dantel  ve kabarıklıktan uzak son derece zarif bir model seçerek çok doğru bir tercih yapmış görünüyor.

Doğa Rutkay’ın gelinliği de bizi etkileyemeyen gelinlikler arasında. Üzerine bir beden büyük gibi duruyor olması bizde bu düşünceyi yaratmış olabilir çünkü gelinliği tek başına incelediğimizde son derece zarif bir görüntüye sahip.

Hatice Şendil, 2015 yılında evlenen yeni gelinlerden. Tercihini derin göğüs dekolteli, eteği kat kat prenses model bir gelinlikten yana kullanan ünlü oyuncu, gelinliğini layığıyla taşımış görünüyor. Çünkü bu tarz bir gelinlik her vücut için uygun olmayacak bir göğüs dekoltesine sahip.