Vücut Tipine Göre Zayıflayın

Kilo vermeye karar verdiniz. Ama nasıl kilo vereceğinizi bilmiyorsunuz ya da birçok diyet denediniz ama hiçbiri istediğiniz sonucu vermedi ve bölgesel olan fazla kilolarınızdan gene kurtulamadınız. Peki o zaman bir de vücut tipinize göre zayıflamayı deneyin. Hem böylece kilo verirken vücudunuzda istemediğiniz bölgelerdeki kilo verebilir ve vücudunuzu istediğiniz şekle sokabilirsiniz.

Vücut Tipine Göre Zayıflayın

Armut Tipi Vücut:

Armut tipinde vücudunuz varsa üst taraflarınız zayıf, alt bölgeniz yani karın ve basen kısmınız geniştir. Yani başka deyişle kilolarınız basen ve karın bölgenizde toplanmıştır. Armut tipine sahip hanımlar forma girmek için pilates ya da yoga yapmalıdır. Gene tempolu koşu da vücutlarının forma girmesine ve kilo vermelerine faydalı olacaktır. Beslenmede ise armut tipine sahip hanımlar omega yağını tercih etmeli ve özellikle hamur işiyle tatlıdan kaçınmalıdırlar.

Elma Tipi Vücut:

Elma tipindeyseniz kilolarınız orta bölüme toplanmıştır. Yani basen kısmınız darken, Üst kısımlarınız geniştir. Bu vücut tipine sahip kişiler kilolarına özellikle dikkat etmelidir. Çünkü yağlanma orta bölümde ve organlara yakın olacağından kilo vermeleri sağlıkları açısından çok önemlidir. Bu vücut tipine sahip kişiler için bisiklet ve yüzme sporları çok uygundur. Kardiyo ağırlıklı egzersizlere de yönelebilirler. Beslenme olarak ta yulaf, kepek ve yumurtayı tercih edebilirler. Karbonhidrattan ve tatlıdan kesinlikle uzak durmaları gerekir. Aynı şekilde alkolde bu grubun kilo vermesini zorlaştırır.

Kum Saati Tipi Vücut:

Kum saati tipine sahipseniz beliniz ince omuz ve kalçalarınız yakın ölçülerdedir. Bel kısmı ince olduğu için bu gruptaki kişilerin kilo vermesi kolaydır. Her türlü spor bu vücut tipine sahip kişiler için elverişlidir. Beslenme içinse Akdeniz diyeti uygulamak bu gruptakiler için en ideal olur. Bu gruptakilerde gene hamur işi, yağlı yiyeceklerden ve alkolden uzak durmalıdır.