Son yıllarda zayıflamak adına birçok internet sitesinde satılan ilaçları görebiliyoruz. Aslında bizlerin bu ilaçlardan hiçbirini koruması veya önermesi elbette beklenemez.

Yağ yakıcı ilaç yorumlarına baktığımızda hepsi harika ürünler gibi duruyor. Ama bunların hepsinin bir aldatmaca olmayacağı ne malum ? Sonuç olarak sizler bir hastalığınızın olup olmadığını, alerjinizin olup olmadığını bilmeden aldığınız bu yağ yakıcı ürünler ile, çoğu zaman fayda değil, büyük zararlar görebilirsiniz.

İçeriklerini bile tam olarak bilmediğimiz ve sadece zayıflatma umudu veren bu ilaçları kullanmanızı asla önermiyoruz. Özellikle kilolu insanlara normal ilaçları bile vermeden, doktorlar onlarca test yapıp sunarken, böyle bir durumda hiç bilmediğiniz bir ilacı içmek, sizi ölüme bile götürebilir. Unutmayın ki yağ yakmak sadece ilaçların işi değil, sizin azminize bağlı bir durumdur. İyi bir diyet ve spor ile zaten bunu başarabilirsiniz.

Sizlerde yağ yakıcı ilaçların büyüsünden ayrılın ve dilerseniz bir diyetisyen eşliğinde zayıflamaya çalışın. Doktorunuz gerek görürse sizlere ek olarak güvenilen ve zararı olmayan yağ yakıcı ilaçları önerebilir. Ama bu sadece doktor önerisi ile olmalıdır. Yani bir akrabanız ya da ailenizde biri kullanıyor diye, aynı ilacı alıp sizin de kullanmanız hiç doğru olmayacaktır. Yağ yakıcı eğersizler, çaylar ve diyetler, sizlerin çok daha işine yarayacak ve aklınızda soru işareti olmadan zayıflamaya başlıyor olacaksınız. Bizce de en sağlıklı adım bu elbette. Sizlerde biraz daha dikkatli olunuz ve zayıflatan ilaçlardan uzak durunuz.