Her daim vazgeçilmesi zor aksesuarlar arasında yer alan kemerler, 2015 ilkbahar yaz sezonnuda da geniş bir çeşitlilik içinde karşımıza çıkıyor. Neredeyse tüm şekiş ve formda hazırlanan kemerleri, yüksek bel pantolonlar, floral ve otantik elbiseler,  ceketler, yelekler ve bluzların üzerinede bol bol göreceğiz. Chanel, Nina Ricci, Dior, Giorgia Armani gibi ünlü tasarımcıların koleksiyonlarında genişçe yer verdiği kemer modellerini gözden geçirelim.

Koşum Kemerleri

kemerlerde bu formlar uzun bir süre popüler olacak trendler arasında görünüyor. Klasik veya günlük kıyafetlerle rahatlıkla kullanılabilecek olan bu tokalı modelleri, ister kadınsı ve küçük formlarda, ister büyük formlarda kullanın; her şekilde şıklığı ve farklılığı yakalayabilirsiniz.

Küçük – İnce Kemerler

Kıyafetlerde gözü yormayan, yapısı gibi ince bir dokunuş yaratan ancak; bu haliyle görüntüyü son derece şık ve başarılı bir hale sokan bu tarz kemerlerden gardrobunuzda mutlaka bulunmalı. Tasarımcıların, defilelerde öne çıkardığı modeller, kahverengi deri ve örgü olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca, farklı bağlama şekilleri kullanarak kemerleri güçlendirdikleri görülüyor.

Zarif Formda Kemerler

Rastgele ve rahat bir forma sahip ince kemerlerin aksine, bu tarz kemerler, yalnızca klasik giyisileri tamamlayıcı bir unsur gibi görünüyor. Özellikle altın rengi ön plana çıkarılmış. Bu formdaki kemerleri kullanırken dikkatli olmak gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü, ancak doğru seçilmiş kıyafetlerle şıklık yaratabilecek bir tarza sahipler.

OBİ Kemerler

Diğer adıyla ‘karate kemerleri’ zaman zaman karşımıza çıkan modellerden aslında. Uzakdoğu temasının ön plana çıktığı şu son dönemlerde de yine kendisine yer açtı. 2015 ilkbahar yaz sezonunda öne çıkan aksesuarlar arasında bu tarz kemerlerle sık sık karşılaşacağız. En çok eşlik edeceği giyisiler ise ceket, yüksek bel bol kesim pantolanlar, yelek, gömlek ve elbiseler olacak. Beyaz, mavi, lacivert, ve tabiki kahverengi; yumuşak deri, örme ve yılan derisi en çok öne çıkan renk ve desenleri oluşturuyor.