Saç renkleri, görüntüde başarıyı yakalamak ve saç modelini en iyi şekilde ortaya çıkarmak konusunda en önemli ayrıntıdır. 2015 ilkbahar yaz sezonunda hanımlar için öne çıkarılan renkler tamamen doğal tonlardan oluşuyor. Kahve, kumral ve sarının bir çok rengi ve küllü tonlar ön planda… Gölgeler saçlarınıza hareketlilik katmak ve doğallık kazandırmak için size yardımcı olacak. Ten renginize siyah saçlar yakışıyorsa çok şanslısınız demektir çünkü; siyah son derece trend renkler arasında. Bu rengi göz ardı etmemek gerekiyor çünkü siyah saçlar, kadınlara gizem, çekicilik şıklık kazandırmanın en iyi yollarından biridir. Eğer saçlarınızda farklılık yaratmak istiyorsanız, saç tebeşirleri sizler için bu yıl öne çıkan trendler arasında yer alıyor. Hatta tebeşirler bu yaz altın çağını yaşayacak bile diyebiliriz.

Saç renklerinden sonra gelelim modellere… Bu yaz, tam ortadan ikiye ayrılmış dalgalı veya düz saçlar öne çıkan trendler arasında. Tabii ortadan ayrılmış saçlar her yüz tipine uygun değil. Bunun alternatifi ise yandan ayrılarak yapıştırılmış saçlar olarak karşımıza çıkıyor. Bu modelle, kadınlara görüntülerinde asil bir şıklık yaratma şansı doğuyor. 2015 ilkbahar yaz sezonunda trendler arasında kuaförden çıkmış görüntüsünden sıyrılmış, dikkatsizce dalgalandırılmış saçlar yani; doğal dalgalı ve kıvırcık saçlar kendine genişçe bir yer bulmuş. Zamanı olmayan düz saçlar, bu sezon hafif ıslak bir görünümle yeni sezonun şıklık yaratacak alternatifleri arasına giriyor.

Yarım toplanmış saçlar, ensede at kuyrukları, ıslak görünümlü geriye taranmış saçlar, karışık örgüler, örgü topuzlar, örgünün birçok çeşidi, kısa kesimler, kaküller, orta boy kesimler kısacası bu yıl her tarza uygun saç kesim ve modelleri, doğal, ilgi çekici ve modern tarzın yansıması oluyor.