Bu sezon son derece gösterişli dolayısıyla iddialı ayakkabılar trend olacak. 2015 ilkbahar/yaz sezonunda rengarenk, püsküllü, bağcıklı, şeffaf binbir çeşit model vitrinlerde yerini alacak. Maskülen ayakkabılar bile farklı tasarımları sayesinde ilgilisine keyif verici seçenekler sunacak. Durum buyken, farklı tarzlara uygun ayakkabılar bulmak kolaylaşacak.

2015 ayakkabı trendleri

Bağcıklı Ayakkabılar / Lace Up
Gladyatör ayakkabılar, sundukları konfor ile birçok ünlü tasarımcının gözdesi olmayı başardı. Bu modeller, bilekte veya dizde biten boyları, topuklu ya da topuksuz seçenekleri ile kullanım kolaylığı yaratarak tercih edilen modeller arasında yerini aldı.

2015 gladyatör2 2015 gladyatör3

Maskülen Modeller / Masculine Shoes
Maskülen ayakkabılar bu sezon karşımıza çılgın, eğlenceli ve bol renkli çıkıyor. Tabi bu, sade modeller isteyenlere cevap vermeyecek demek değil.

2015 maskülen ayakkabı 2015_maskülen_ayakkabılar

Topuklu Terlikler / Mules
Feminenlikten ödün vermek istemeyen kadınlar için son derece ideal, şık ve zarif bu terlikler yaz boyunca vazgeçilmezler arasında olacağa benzer.

2015 topuklu sandalet 2 2015_yaz_ayakkabı_mulelar

Şeffaf Topuklar / Translucent Heels
Şeffaf topuklar bu yazın hatta 2015/2016 sonbahar kış sezonunun ilgi çekici modelleri arasında yerini alacak. Şık görüntüleriyle spor veya klasik kombinler yapılabilir.

şeffaf topuklar 2015 şeffaf topuklar3

Spor Ayakkabılar / seneakers
Spor ayakkabı sevenler için artık öyle çok renk ve çeşit seçeneği var ki, bazen bu ayakkabılar klasik kıyafetlerin bile tamamlayıcısı olabiliyor. Tabi bunda spor ayakkabıların artık sadece spor markaları değil, neredeyse bütün büyük markaların koleksiyonlarında yer alıyor olmaları önemli bir etken.

spor trend-2015- 2015 spor ayakkabıları

Flatform/Platform Ayakkabılar
Roberto Cavalli, Michael Kors, Dries Van Noten gibi modacıların rahatlık, şıklık ve yumuşaklık vaatlerinde bulunarak tasarladıkları bu ayakkabılar, yaz sıcaklarında günlük hayatı kolaylaştıracak nitelikte görünüyor.

2015platform_ ayakkabı platform_ayakkabı2015