Sonbahar geldi çattı. Doğal olarak güzelliğine düşkün ve moda takipçisi kadınlarda “Hangi renk oje sürmeliyim? Nasıl makyaj yapmalıyım?” vb. birçok sorunun cevabını aramaya başladı.

Son birkaç sezondur olduğu gibi, bu sezon da, 60’lar, 70’ler ve 90’ların modernize edilmiş versiyonlarıyla haşır neşir olacağız. Detaylara birlikte göz atalım.

1- Ensede Toplanmış Saçlar:
Bu sezon en trend saç modellerinden biri ensede at kuyruğu şeklinde toplanmış saçlar olacak. İstenilen yerde kullanılabilecek bu kolay saç modeli için kullanılan aksesuarlar ise deriler olacak. Bu klasik ama kadınsı saç modelini hareketlendirmek isteyen kadınlar için, deri tokaların son derece ideal ve iddialı olacağı kesin. Bu kuyrukları daha spor bir havaya sokmak isteyenler için alternatif ise, saç ucunda bol toplanan modeller olacak. Son derece kolay bu saç modeli sizi hem trend hemde şık bir havaya sokacak.

2- Eyeliner Çekmek:
Kısa süreliğine gündemden düştüğü dönemler olsa bile eylinerın, yarattığı çekici görüntüyü de yadsımamak gerekirse, kadınların vazgeçilmezleri arasında ilk sıralarda yer aldığı bir gerçek. Bu sezon da, farklı şekillerde çekilmiş eyelinerlar güzelliğinizi destekleyecek. Chanel, Fendi, Roberto Cavalli gibi modayı yönlendiren markaların defilelerinde eyeliner gücü gözler önüne seriliyor.

3-Koyu Renk Rujlar:
Havaların serinliğiyle son derece uyumlu koyu renk rujlar bu sezonda da kendilerine genişçe bir yer açıyor. Mürdüm, bordo, kırmızı renklerdeki rujlarla tarzınızı güçlendirmek sizin elinizde. Ağır makyaja gerek bırakmayacak nitelikteki bu rujlardan birkaç tane edinmekte yarar var. Dolce&Gabbana, Carolina Herrera gibi markalar bu tonları ön plana çıkaran büyükler arasında yer alıyor.

4-Saç Bantları:
60’larda en çok kullanılan aksesuarlardan biri olan saç bantları bu sezon bol bol kullanılacak. Saç bantlarını sadece kumaş olanlarla sınırlandırmamak gerekiyor. Özellikle deri görünümlü olanları mutlaka denenmeli. Deri dışında göze çarpan ve denenmesi gereken modelleri ise inciler ve taşlı modeller oluşturuyor. Bantları, saçlarınızı toplayarak, kabartarak veya açık bırakarak, yani istediğiniz birçok şekilde kullanabilirsiniz.

5-Yeşil, Mor ve Mavi Ojeler:
Sezonda yine kısa tırnakların ön planda olduğu düşünülecek olursa; bu kısa tırnakların modern havasını destekleyen en önemli etkenin ‘koyu renk ojeler’ olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Sezonda en göze çarpan renkleri ise mavi, mor ve yeşiller oluşturuyor. O.P.İ’nin Venice koleksiyonundan O Suzi Mio rengi en güzel morlar arasında. Yine Chanel’in Vert Obscur isimli rengi sezonda en çok kullanılacak renkler olacak gibi görünüyor. Dior’un mavi ve yeşil tonları kullanılmaya başlandı bile.