Bel Fıtığına Ne İyi Gelir?

Makaleye bel fıtığı nedir sorusuna cevap arayarak başlayalım. Bel fıtığı, disk kayması olarak da bilinmektedir. Bu disklerin kayması sonucunda oluşur. Diskler omurga görevini görmektedir. Yeri değişen disk, bunun sonucunda disklere baskı yapmaktadır. Bu baskı da şiddeti yüksek olan ağrılara neden olmaktadır. Ağrılar sadece bel bölgesinde olmakla kalmayıp bacak bölgesinde de görülmektedir. Hemen yorulma, idrar kaçırma, düzgün yürüyememe, denge bozukluğu gibi belirtilere sahiptir. Çalıştığı işi ağır olanlar, masa başında çalışanlar, öğretmenler, eczacılar, stres altında çalışan kişiler bel fıtığına yakalanmada il sırada gelen kişilerdir. Bel fıtığı genel olarak otuz beş ile elli yaş arasındaki kişilerde ortaya çıkmaktadır.
İğne İle Bel Fıtığı Tedavisi

Bel fıtığına iğne tedavisi ile çözüm bulmak mümkündür. Bu tedavi yöntemine epidural enjeksiyon adı verilmektedir. Fıtığın olduğu bölgeye iğne ile girilir İğne yardımıyla o bölgenin yakılması sağlanır. Yapılan uygulama ortalama beş dakika sürmektedir. İşlem sırasında hastalar bölgesel uyuşturulur. Hasta uyanık haldeyken tedavi uygulanır. Bu yöntem çok ileri yaşta olan kişilerde uygulanmamaktadır.

Bel Fıtığı Sinir Sıkışması

Sinir sıkışması herhangi bir zorlama ya da yanlış bir hareket yapılması sonucunda ortaya çıkar. Disklerin arasındaki boşluktan omurilik kanalına sarkması şeklinde oluşur. Belde sinir sıkışması oluşması sebebiyle çekilen ağrılar artarak ilerlemektedir. Bel bölgesinde sinir sıkışması farklı belirtilerin meydana gelmesine sebep olur.