Uzun bir dönem ince kaş modasıyla geçmiş olmasına rağmen, artık birçoğumuzun farkında olduğu gibi kalın ve dolgun kaşlar moda haline geldi. Ülkemizde yanlış hatırlamıyorsam, birkaç yıl önce, Beren Saat sayesinde gündeme gelmeye başladı. Onun doğal görünümlü, oynanmamış kaşları birçoğumuza örnek oldu. Daha sonraki zamanlarda ise daha dolgun ve belirgin kaşlarıyla, Ece Sükan bu modanın en göz önünde modacısı olarak karşımıza çıktı.

Kalın ve belirgin kaşlar, bazı kadınlarda son derece doğal ve hoş bir görüntü yaratırken, bazılarında malesef istenen etkiyi yaratmıyor. Malum herkesin yüz yapısı ve ifadesi birbirinden farklı… Bu nedenle ip gibi inceltmemek kaydıyla kaşlarınızın kalınlığını size yakışan ölçülerde belirlemelisiniz.

Bu yazımızda sizlerle, kaşlarınızı kalınlaştırmak ve daha gür çıkmasını sağlamak için uygulayabileceğiniz bazı doğal yöntemler paylaşacağız.

1 – Sarımsak : Doğal kaş gürleştirme yöntemlerinden en bilinelerin ve en çok işe yarayanların başında sarımsak geliyor. Ortadan ikiye böldüğünüz bir sarımsağın yarısını sağ kaşınız için yarısını da sol kaşınız için kullanabilirsiniz. Sarımsağı kaşlarınızın çıkış yönüne doğru yedire yedire masaj yaparak sürün. Bu işlemi gece yatmadan yaparak sabaha kadar bekletmelisiniz. Haftada bir gün yeterli olacaktır.

sarımsak

 2 – Badem Yağı : Badem yağı içerdiği E ve D vitamini ile magnezyum ve kalsiyum sayesinde kaş kökleriniz daha sağlıklı ve canlı olur. Bu da kaşlarınızın daha hızlı uzamasını sağlar. Aktarlarda rahatlıkla bulabileceğiniz tatlı badem yağını, bir kulak çöpü yardımıyla kaşlarınızın çıkış yönüne doğru yedirerek sürün. Bu yöntemi de sarımsak gibi gece yatmadan önce veya gün içinde 1 saat kadar kaşınızda bekleterek uygulayabilirsiniz. Hergün uygulamanız sorun yaratmayacaktır.

badem yağı

3 – Hint Yağı : Hint yağı da kaş kalınlaştırma da etkilidir. Kaşlarınıza gece yatmadan önce masaj yaparak uygulayacağınız hint yağı kan dolaşımızını hızlandıracak ve kaşlarınızın saha sağlıklı ve gür çıkmasını sağlayacaktır. Sabah kalktığınızda kaşlarınızı yıkayıp nemlendirmeyi unutmayın.

hint yagı

 

4 – Vazelin : Vazelin kaş diplerinize yoğun bir nemlilik vereceği için daha gür çıkmasını istediğiniz kaşlarınız için çok idealdir. Diğer yöntemler gibi gece yatmadan sürmeniz yeterli olacaktır.

vazelin

Kaşlarınıza bu yöntemleri uygularken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta beslenmenize de önem vermektir. Gün içinde 2,5 litre kadar su içmeli, A vitamininden zengin ayrıca lif oranı yüksek meyve ve sebzeler tüketmelisiniz. Cımbızdan da bir süre uzak durmanız gerektiğini unutmayın.