Fazla Kilolar Kabusunuz Olmasın

Yaz ayları geldi çattı. Kışın montların, kalın kazakların altına saklanılan kilolar yazın gelmesiyle incecik tişörtlerin ardından ortaya çıktı haliyle. Herkesten bir diyet çeşidi duyar olduk bu zamanlarda. Yok ‘’İsveç diyeti’’,’’Dukan diyeti’,’’’Sibel can diyeti’’…  Bu liste böyle uzar gider. En kısa zamanda nasıl kilo veririz derdinde şuan tüm bayanlar. Peki bu yöntem doğru mu? Bence değil hem de hiç değil. Evet belki 1,2 haftada istenilen 5 kilo gider. Peki ya sonrası, 1.2 gün yemeyle 2 katı fazlası geriye alınan kilolar.Daha büyük moral bozukluğu,daha da sinir bozucu bir durum değil mi?

DİYET

Bence biz kadınlar bu durumları yaşamamak için etraftan duyduğumuz bu kısa sürede kilo verdiren diyetleri uygulamak yerine her gün yemeliyiz ama az az daha da sık sık. Günlük aktivitelerimizi artırmalıyız. Spor yapmalıyız. Bol bol su içmeliyiz. Belki daha az kilo veririz ama daha sağlıklı ve daha kalıcı. Diyet ertesi yemek yediğimizde hemen almayız en azından kiloları. Biraz daha yeme hakkı tanırız kendimize.

Bunun tersine olarak düşük kalorili diyetler yaptığımızda sonuç böyle mi ? Hayır. Çünkü düşük kalorili diyetlerde kilo verimi gerçekleştiğinde normal yeme düzenine geçilemiyor maalesef. Çünkü bu durum daha da çok kilo alımına sebep oluyor. Vücut düşük kaloriye alıştığından daha fazlasını kabul etmiyor. Bunları yağ olarak depoluyor. Dolayısıyla verilen 5 kilo 10 kilo olarak vücudumuza dönüyor.

Kadınlar kilo vermek ister ama verilen kiloyu geri almak istemez. Bu nedenle dikkat etmeliyiz. Çevremizden duyduklarımıza değil sağlık yönünden en iyi olana kulak asmalıyız.