Gelin ayakkabısı, dışarıdan küçük bir detay olarak görünsede, gelin olacaklar için hiçte öyle teferruat olarak kalacak bir konu değildir. Özellikle kadınların ayakkabıya olan zaafları ve tutkuları düşünülecek olursa, konunun ne kadar önemli bir noktada olduğu görülecektir.

Gelin ayakkabılarının ne kadar çeşitlendiği ve her zevke hitap edebilecek duruma geldiğini göz önünde bulunduracak olursak, gelin adaylarının doğru ayakkabıyı bulmasının oldukça zaman alacağını ve kendilerinde yaratacağı kararsızlığın kaçınılmaz olduğunu söyleyebiliriz.

En mutlu gününüz olan düğün gününüzde giyeceğiniz ayakkabıyı seçerken, saatler boyuayakta kalacağınızı ve sürekli hareket halinde olacağınızı unutmamanızı tavsiye ederiz. Bu da ayakkabılarınızın güzelliği kadar konforunun da sizi mutlu ettirmesi gerektiğini gösterir. Ayakkabılarınızı seçerken dikkat etmeniz gerekenleri aşağıda sizler için bir araya getirdik:

  • Ayakkabılar yumuşak deriden, süet, dantel veya satenden yapılmış olmalıdır. Sizi rahat ettirecek en önemli detaylardan biri budur.
  • Çorap giyecekler için en doğru tercih bilekten bağlı ve burnu kapalı modellerdir. Bu, gün boyunca ayağınızın ayakkabıda kaymasının ve ayakkabıdan çıkmasının önüne geçer.
  • Çok yüksek bir topuk boyu tercih edecekseniz, tercihinizi gizli platformlu topuklardan yana kullanmanız, daha iyi hareket etmenizi ve daha rahat olmanızı sağlar.
  • Ayakkabıların topuk şeklini kalem veya çivi topuk yerine daha kalın A formlu veya kısa topuklardan yana kullanmak da size rahatlığınız konusunda avantaj sağlayacaktır.

Ayrıca düğün gününüz için yanınında yedek bir ayakkabı bulundurmak, zor saatler için size son derece yardımcı olacak bir seçenek sunacaktır.

Şimdi de seçimleriniz için size yardımcı olacağını umarak hazırladığımız gelin ayakkabısı modellerini görelim.