Gelinlik Modelleri

Düğünün ana kahramanında biri olan gelinin giydiği gelinlik son derece önemlidir. O gece bütün gözler sizin üzerinizde olacağı için kıyafetinizle bir fark yaratmalısınız. Bunu da en güzel gelinlik tarzını seçerek başarıyla yapabilirsiniz. Bu seçimler genelde sizin zevkinize ve tarzınıza göre olmalıdır.

En Çok Tercih Edilen Gelinlikler

Toplumumuzda her alanda gördüğümüz dantel işlemeler gelinlik seçiminde de karşımıza çıkmaktadır. Son dönemde en çok tercih edilen dantel gelinlikler son derece şık yapısıyla göz kamaştırıyor. Kıyafetin üzerinde bulunan dantel desenleri gelinliğe ayrı bir hava katıyor. Özellikle kabarık olan dantel gelinlik modelleri gelinleri daha şık bir görünüme sokmaktadır. Tabi dantel sevmeyenler için başka alternatiflerde bulunmaktadır. İkinci olarak en çok tercih edilen modeller taşlı gelinliklerdir. Bu gelinlikler dantelli olana göre daha gösterişlidir. Gelinliğinin istenen yerleri çeşitli taşlar ile süslenmiştir. Bu taşlar gelinliğine büyük bir ihtişam ve gösteriş katmaktadır. Bunların dışında genellikle tesettürlü hanımların tercihi olan tesettür tarzı gelinlikler bulunmaktadır. Bu gelinlik türleri az fakat güzel gelinlerdir. Genellikle yapıları içinde hem dantel hem de taş bulundururlar. Baş bölgesi tamamen kapalı olan bu gelinliklerde genelde etek daha uzun tutulmaktadır.
Gelinlik Fiyatları

Gelinlikler farklı yapılarına göre fiyat değişikliği gösterir. Aralarında en pahalı olan tesettür gelinliklerdir. Bu tarz gelinlikler genelde az bulunduğundan daha pahalıdır. İkinci olarak en pahalı ise tabi ki taşlı olanlardır. Çünkü taşlı yapıda daha fazla detay ve malzeme vardır. Dantel gelinlik fiyatları ise diğerlerine göre daha ucuzdur.