Göz kanlanmasına ne iyi gelir?

Göz kanlanmasına nelerin iyi geldiğinden bahsetmeden önce göz kanlanması hakkında biraz bilgi verelim. Göz kanlanması pek çok insanda görülen ancak nasıl olsa geçer düşüncesiyle çok da önemsenmeyen bir göz rahatsızlığıdır. Göz çevresindeki damarların genişlemesiyle kan toplanması sonucu oluşur.

Göz Kanlanması Hangi Durumlarda Görülür?

Kanlanma bazen tek gözde bazen de her iki gözde birden olabilmektedir. Çoğunlukla bu durum gözün tahriş olması, kuruması, toz kaçması gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Gözde görülen kanlanma pek çok tıbbi durumun da habercisi olarak görülmektedir. Kaşıntı, bulanık görme, akıntı gibi belirtiler mevcut ise kanlanma önemli bir boyuta ulaşmış demektir. Bazı kanamalar kısa sürede geçerken bazıları ise uzun süre devam edebilir. Ayrıca kendiliğinden ve dinlenme ile geçebileceği gibi doktor tedavisinin şart olduğu boyutlar da olabilir.
Göz Kanlanmasında Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Göz kanlanmasının tedavi yöntemi bu olayın sebebine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kanlanma fark edildiğinde eğer gözde lens varsa ilk olarak o çıkarılmalıdır. Uyuyup gözü dinlendirmek de olumlu sonuç almayı sağlayabilir. Pek çok doğal tedavi yöntemi mevcuttur. Soğuk kompres uygulamak, yüzü yıkamak, gül suyu süt veya salatalık ile göze masaj uygulamak, çay poşeti koymak bu doğal yöntemlerden bazılarıdır. Bunların yanı sıra gözü zararlı maddelerden ve etkilerinden korumak gerekmektedir. Göz kuruluğunun oluşmaması için bol miktarda su içilmelidir.