Kına gecenizin konseptini belirledikten sonra yapacaklarınızın 3’te 1’i azaldı diyebiliriz. Şimdi sıra, diğer ayrıntılarla kına gecenize keyif katmaya geldi.

Darısı Başına Listesi: Son zamanlarda sıkça tercih edilen ‘Darısı Başına Listesi’ni, kına mekanınızın kapısına asarak, bekar akraba ve arkadaşlarınız için hoş bir jest yapabilirsiniz. Bu liste, size kına gecenizden sonra güzel bir hatıra olarak kalacaktır.

Kına Tepsisi – Sepeti: Kına gecelerinin simgesi kırmızı ve tepsi – sepet tercihleri de genelde bu renk olsa da mekanda veya kıyafette kullanılacak renge göre kına tepsisi ve sepetinin rengi de değişebilir. Boncuklu, işlemeli, altınlı, pembe, beyaz, yeşil pek çok renk ve modelde kına tepsisi ve sepeti bulmak farklı bir renk tercihinde bulunacaklar için zor olmayacaktır. Hatta ilgisi olan gelinler süslemeleri kendileri bile yapabilir.

Kına Örtüsü ve Eldiveni: Örtü ve eldivende kullanılan renkler genel olarak geline kırmızı ve damada yeşil olarak satın alınır. Bu aksesuarlarda renk seçeneği her ne kadar az olsa da, model çeşitliliğinin fazlalığı her zevke uygun bir örtü ve eldiven sunacaktır.

Hediye Çantaları: Bu çantalar, dağıtılacak kına, kuruyemiş ve meyve suyu, eğer varsa küçük çaplı hediyelerinizi koyabileceğiniz çok şık bir sunum şekli olacaktır. Ayrıca bu çantalar dağıtımın tek seferde kolayca yapılmasını da sağlayacaktır. Bu çantaların üzerine yapıştıracağınız küçük etiketler de çantanızı kişiselleştirecektir.

Hediyelikler: Kına gecenizden sonra konuklarınızın sizi hatırlamasına sebep olacak ve uzun süre saklayabilecekleri bir anı olarak kalacaktır. Bu hediyeliklerin pahalı veya büyük bir eşya olması gerekmez. Mesela, mini el kremleri, lavanta keseleri, ojeler, mini boy ayna tarak setleri, minik sabun veya parfümler süslenerek üzerlerine kına etiketleri yapıştırabilir ve konuklarınızı mutlu edebilirsiniz.

Kına ve Çerez Kutuları: Bu kutular öyle çeşitli ki, fotoğraflarla bu çeşitliliği görsele dökmek ve bu şekilde fikir vermek en iyisi olacaktır.

Kına yakılırken kullanılabilecek aksesuarlar arasında genç kızlara kına tacı ve tokası, el gülleri, el mumları, ışıklı tefler ve bunlara benzer birçok seçenek vardır.