Geçen sezonun vazgeçilmezleri arasında yer alan ve popülaritesini kaybetmeyen süetin, sonbahar ve kış sezonunda da hakimiyetini sürdüreceğini ünlü modacıların defilelerinde ve yeni sezon vitrinlerinde fazlaca görmüş olmamız nedeniyle, bu yazımızda sizlerle “Sonbahar kış süet etek kombinlerini en doğru, en şık ve en iddialı şekilde nasıl oluşturabiliriz?” sorusunun yanıtlarını paylaşacağız.

Şunu belirtmeliyiz ki, süet denilince aklınıza sadece vizon ve taba renkleri gelmemeli. Yeni sezonda süetin birçok rengini kolaylıkla bulabilir; bu renk çeşitliliğiyle farklı ve hoş kombinler oluşturabilirsiniz. Turuncu, haki, mavi, lacivert, pembe bu renklerden sadece birkaçı…

Püsküllerle hareketlendirilmiş süet etekler de son derece trend parçalar arasında yer alıyor. Volanlı, kalem, diz altı veya mini, cepli veya düz birçok model de vitrinlerde yerini aldı bile.

Bu detayları paylaştıktan sonra gelelim asıl konumuz olan süet etek kombinlerine.

Süet Etek ve Gömlek: Doğru model ve renk tercihi yapıldığı taktirde son derece şık bir kombin elde edilebilecek bir ikili. Kot gömleğin gücü süetle birleştiğinde günlük hoş bir kombin yaratılacağı kuşkusuz. Ayrıca, taba rengi süet etek ile mavi, siyah veya beyaz bir gömlek iş günlerinde son derece rahat ve şık olmanızı sağlayacaktır. Kalem etekle ise daha feminen bir hava yakalayabilirsiniz.

Süet Etek ve Kazak: Süet eteklere en çok yakışan kazaklar şüphesiz ki ince trikolar. Tabi, bu etekleri son derece kalın kazaklarla kullanarak spor bir şıklık yakalayan hanımlar da yok değil. Ancak bunun için oldukça ince bir vücut yapısına sahip olmak gerekiyor. Vizon veya taba renkli etekleri gri, siyah, ekru renklerinde kazaklarla kombinleyebilirsiniz. Eteğiniz bu renklerin dışında bir renkse seçenekleriniz oldukça çoğalacaktır. Bu arada kazakları eteğin içine sokarak kullanmak daha cool bir hava yakalamanızı sağlayacaktır.

Breton ve Basic Üstler: Süet eteğinizi günlük kullanıma hazırlamak için yapmanız gereken en basit işlem, onları son zamanlarda en sık kullanılan ve dolapların vazgeçilmez parçalarından olan breton (çizgili) ve basic üstler ile birleştirmek. Spor ayakkabılar, kısa veya uzun botlar da spor şık havanızı tamamlayıcısı olacaktır.

Süet Etek ve Deri Ceket: Zamansız parçalardan biri olan deri ceketlerin süet eteklerle uyumu tartışılmaz. Ceketin içine giyilecek bir gömlek veya basic bir tişört, iddialı ama sade olmanın en iyi örneklerinden birini oluşturacağı kuşkusuz…