Markalar, merakla beklenen 2015-2016 sonbahar-kış kreasyonlarını tanıtmaya başladı. Bu yazımızda Vakko’nun yeni sezon ürünlerini inceleyip değerlendireceğiz.

Vakko, 2015-2016 sonbahar kış kreasyonunu 3 tema üzerinden yola çıkarak oluşturdu. Oldukça şık ve göz dolduran bu temalar ise şöyle sıralanıyor: Bohemian Chic, Autumn Leaves ve Cool Nights.

Bohemian Chic, adından da anlaşılacağı üzere, bohem tarzı, günümüz şıklığına uyarlayarak tasarlanmış modellerden oluşuyor. Ekose, kürk, kadife ve brokar kumaşların kullanıldığı temada, maskülen ceketler, kısa ve bol kesimli pantolonlar, uzun etekler, oversized trikolar ve yelekler son derece rahat görüntü ve kullanım özelliklerinin yanı sıra şıklıklarıyla da dikkat çekici bir görüntü oluşturuyor.

Autumn Leaves, yani sonbahar yaprakları isimli temada, sonbaharın en özel renkleri beş gruba ayrılarak yorumlandı. Kızıl, bordo, taba, petrol yeşili, gri, beyaz, buz mavisi, indigo, kırmızı yoğunluklu ekose, soğuk sarılar, somon temanın öne çıkan renklerini oluşturuyor. Palto, ceket, triko ve elbiselerde bolca kullanılmış olan bu renklerin, kullanıcısına asil bir görüntü sağlayacağına hiç şüphe yok. Ayrıca, beyazı kışa yakıştıran modelleri görmeden geçmek büyük kayıp olacaktır.

Cool Night, koleksiyonun üçüncü ve en iddialı teması bize göre. Siyahın cazibesinin ve ağırlığının saten, taş, dantel ve kadifelerle kuvvetlendirildiği temada; safir, zümrüt ve yakut gibi mücevherlere ait renkleri de görmek mümkün. Gece şıklığının kaşmir, uzun etekler ve ipek gömleklerle hayat bulduğu tema, bu tarzı saten ve süet topuklu ayakkabılar ve clutch ile tamamlıyor.

Vakko’nun 2015-2016 sonbahar kış koleksiyonuyla, sonbaharın renklerini ve havasını son derece şık ve iddialı parçalarla kıyafetlerimize yansıtacağımız kesin.