Yüz Tipinize Göre Kısa Saç Modelleri

Özellikle yazın kullanım kolaylığından dolayı çok daha fazla tercih edilen kısa saç modelleri, kullanım açısından her ne kadar kolay olsa da toplamak veya şekil vermek açısından biraz daha zordur. Özellikle uzun saça alışmış olan bayanlar için bu durum iki kat daha zor olabilir.

Tabi bir de asi saçlar var. Kabarık, çabuk elektriklenen saçlara uzunken bile şekil vermek zor kısa iken çok daha zor. Ancak kısa saçlara kolayca şekil verebileceğiniz birçok model mevcuttur. Bunları da sizler için bulduk hazırladık.

Yüz tipinize göre kısa saç modelleri inceleyelim.

Eğer bu şekilde kare yüz tipine sahipseniz saçlarınızı çene hizasında ve hafif katlı olarak kestirebilirsiniz. Böylece yüzünüzün keskin hatlarını gizlersiniz. Bu saça da ufak bir düzleştirici yardımıyla şekil verebilirsiniz.

Kalp şeklinde bir yüz tipiniz var ise, asimetrik kesimler çok daha güzel gözükecektir. Ayrıca alnınız çok dar değilse bırakacağınız kahküller de daha güzel bir yüz şekli ve farklı bir tarz olarak ortaya çıkacaktır.

Yuvarlak yüz tiplerinde Pixie adını verdikleri kesimi daha çok uygularlar. Bu model üst kısımlarda daha uzun yan kısımlarda daha kısa saç bırakılarak kesilen saç kesimidir. Wax veya hafif bir jöle yardımıyla kolayca şekillendirebilirsiniz.

Oval yüz tipi şakaklarınızdan başlayarak hafif katlarla kestirebileceğiniz küt saç modelini kullanabilirsiniz. Bu modelde kahkülde oldukça başarılı durmaktadır.